O MNIE

pop-alina-dorada-krawczyk

 


Artysta malarz, grafik Alina Dorada-Krawczyk należy do współczesnego nurtu abstrakcjonizmu emocjonalnego. Wybitna indywidualność postępowej myśli twórczej. W sztuce jest intelektualistą, odważnym poszukiwaczem nowych rozwiązań i cierpliwym analitykiem formy, tak w sensie teoretycznym, jak empirycznym. Estetyzująca perfekcjonistka przekazu w malarstwie oraz cybernetyczno – fotograficznych grafikach na płótnie, wideoklipach i instalacjach.

To wieloletni członek IAA/AIAP – UNESCO oraz członek Związku Polskich Artystów Plastyków, innych międzynarodowych organizacji min. l’Association des Peintres et Sculpteurs de la Danse Européens/APSDE/ z siedzibą w Paryżu. Twórca i inicjator Międzynarodowego Ruchu Artystycznego ARTINTERFERENCE czy współtwórca Grupy Twórczej ART. VISUAL DANCE, jak też członek innych grup twórczych min.: MŁODZI SZTUKĄ czy SYMFONIA. Na płaszczyźnie multimedialnej intensywnie współpracuje z galeriami, realizując niepowtarzalne projekty malarskie, graficzne, wzbogacone niekiedy performance czy instalacją.
To ceniony, wieloletni pedagog artystyczny. Swoje umiejętności prezentowała już podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 1972/1977, w pracowni prof. J. Tchórzewskiego i prof. A. Rudzińskiego czy na Uniwersytecie Warszawskim. Dojrzała twórczo, oddana wyłącznie sztuce osiąga swój profesjonalizm z każdym nowym dziełem. To ceniony, wieloletni, konsultant, krytyk oraz organizator artystyczny. Obdarzyła dziełami muzea i kolekcje niemal na całym świecie. Autor wielu niepowtarzalnych obrazów.

Artystyczne motto:
„Sztuka chwili to żywy strumień dzisiejszych czasów, zobligowany wolnym artyzmem naszej wyobraźni”. 

 

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków
www.salonsztuki.eu
www.artinterference.com
www.suuartmagazine.com
www.rossellodamiano.ning.com
www.art-on-google.com